Ремонт вікон за шведською технологією
Ремонт дерев'яних вікон за шведською технологією у нас поки ще не набув широкого поширення, однак його популярність невпинно зростає. Це пояснюється особливостями такого ремонту, а точніше утеплення: герметичність і звуконепроникність дерев'яних вікон після такого утеплення стає порівнянною з аналогічними показниками виробів ПВХ. Вартість даного процесу при цьому в двічі дешевше
Необхідність додаткового утеплення пвх вікон або дерев'яних обумовлена досить великою кількістю дефектів, багато з яких виявляються відразу після завершення процесу установки. Одним з найбільш поширених недоліків дерев'яного виробу є щілини, що з'являються в різних місцях (через нещільну підгонку окремих елементів, розсихання дерева, і т.д.), що призводить до виникнення протягів.
Ще недавно найпопулярнішим методом утеплення вікон з дерева було заповнення щілин (в деяких випадках - простору між стулками) ватою (дрантям), з подальшим заклеюванням паперовими стрічками. Даний спосіб допомагає позбутися від більшої кількості протягів, проте в інтер'єр сучасної квартири, або будинку він не впишеться. Також таке утеплення має на увазі щорічне «заклеювання» і «розклеювання» вікон, і позбавляє можливості відкривати «утеплені» вікна в разі потреби. Сьогодні альтернативою цьому морально застарілому способу є утеплення за допомогою спеціальних ущільнювачів (утеплювачів), більшість з яких до того ж успішно протистоять спекі, холоду, а також є водостійкими.
Основною відмінністю ремонту вікон за шведською технологією є використання для утеплення спеціального матеріалу, який створювався з урахуванням його подальшої взаємодії з деревиною.
Ремонт вікон за шведською технологією вважається одним з найбільш ефективних методів утеплення вікон, його використовують як при ремонті, так і при реставрації дерев'яних вікон. Результатом ремонту є істотне поліпшення теплових і звукоізоляційних показників - все це стає можливим завдяки використанню особливого ущільнювача..
- здатність протягом тривалого часу зберігати високі показники пружності та еластичності;
- прекрасно протидіє попаданню вологи в приміщення;
- не втрачає своїх властивостей навіть при експлуатації в діапазоні -50 до + 100 ° С;
- зарекомендував себе з кращого боку і при утепленні ПВХ виробів;
- роботи займуть не більше 3-х годин.
Кріплення трубчастих ущільнювачів здійснюють в спеціально підготовлених пазах, розташованих по периметру притвору. Спочатку необхідно демонтувати стулку і профрезерувати поздовжній кріпильний паз, після чого встановити в нього трубчастий ущільнювач. На такому ущільнювачі по всій довжині міститься спеціальне потовщення, що дозволяє домогтися щільного прилягання елементів вікна, уникнувши при цьому попадання в середину приміщення бруду і пилу. Перед установкою на все нерухомі місця необхідно нанести спеціальний герметик (акриловий, або силіконовий) - це дозволить запобігти потраплянню холодного повітря під скло. Залежно від матеріалу, з якого виготовлений ущільнювач, його експлуатаційні особливості будуть різними..
1. EPDM ущільнювачі
Більш жорсткі, в порівнянні з силіконовими, також дані ущільнювачі неможливо пофарбувати. Такі ущільнювачі ідеально підходять для вікон, що мають рівні зазори для ущільнення. Ще одною їх перевагою є доступність - вартість таких ущільнювачів набагато нижче, ніж силіконових. Вони також використовуються майстрами, які роблять ремонт дерев'яних євровікон.
2. Ущільнювачі силіконові
Їх основною перевагою є м'якість, еластичність, і підвищена стійкість до хімічного впливу акрилових і алкідних фарб. Також дані ущільнювача чудово підійдуть при необхідності ущільнити різні нерівні щілини.
3. TPE ущільнювачі
ЕТАПИ ВИКОНАННЯ РОБІТ
Ремонт включає в себе монтаж силіконового трубчастого ущільнювача, регулювання замків, кріплень, стулок, а також фінальної підгонки.
Роботу починають із зняття вікна з петель, після чого, встановивши вікно в зручне для роботи положення, необхідно обробити скло герметиком. Далі приступають до установки ущільнювача між рамами. По закінченню установки потрібно здійснити підгін стулок, при необхідності (рекомендується) - поміняти фурнітуру, відрегулювати роботу петель і замків. Всі ці процедури значно збільшать термін служби вікна.