Вибрати мову:
м. Київ Дарницька пл. 1 Подивитись на карті

ТИПОВІ НЕСПРАВНОСТІ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Величезну популярність пластикових вікон легко пояснити: вони відмінно утримують тепло в приміщеннях, захищають від вологи і шуму, невибагливі в експлуатації, а також набагато більш довговічні, ніж звичайні дерев'яні вікна. Проте, навіть в найякісніших пластикових вікнах (як і інших ПВХ конструкціях) іноді можуть виникати дефекти, які негативно впливають на характеристики виробів. У сьогоднішньому огляді ми розглянемо найбільш поширені несправності пластикових вікон і конструкцій, ймовірні причини їх виникнення, а також способи усунення таких проблем. Розповімо, навіщо потрібно обслуговувати пластикові вікна.

проблема

Вікно не герметичне (з окремих частин пластикового вікна в закритому положенні відбувається потрапляння в приміщення повітря (дме холодом), і сторонніх звуків).

Підвіконня і відлив є не менш значущими елементами віконної конструкції, ніж віконна рама, тому всі складові вікна повинні виготовлятися виключно з якісних матеріалів, професійно монтуватися, а також оснащуватися надійною фурнітурою. У разі дотримання цих умов ймовірність виникнення проблем з продуванням зводиться до нуля.

Можливі причини та способи усунення

1.Недостатня кількість точок замикання.

В цьому випадку продування відбувається через недостатньо сильний притиск вікна (дверей) до ущільнювачів за допомогою замикаючих пристроїв. Усувається дана проблема шляхом установки додаткових комплектів фурнітури на проблемних ділянках дверей (вікна).

2.Низька якість монтажних швів. Якщо ви бачите, що продування відбувається через монтажні шви, досить задути щілини монтажною піною.

3.Недостатня висота порога (для пластикових дверей).

Ще одна причина виникнення продування (внизу дверей) може полягати в низькому алюмінієвому порозі, через який відбувається деформація частини дверей. Усувають таку проблему шляхом заміни стулки, рами або порога.

Якщо ви все ж не змогли виявити, або усунути щілини, не турбуйтеся: співробітники нашої компанії оперативно ліквідують дефекти пластикової конструкції, що викликають продування, з мінімальними для вас фінансовими витратами.

проблема

Продуває з нижніх петель.

Можливі причини та способи усунення

Неправильно виконана установка нижніх петель (петлі), через що з боку вулиці утворюється щілина.

Дана проблема вирішується виключно шляхом перевстановлення нижніх петель, або їх повною заміною.

проблема

Відбувається продування з щілини, що утворилася між вікном і відкосом (підвіконням).

Можливі причини та способи усунення

1.Щілина спочатку не була правильно оброблена.

2.Відшарування старого герметика.

В обох випадках проблема полягає в якості застосовуваного герметика, тому найкраще користуватися «рідким пластиком», який ідеально підходить для обробки щілин і стиків. Такий пластик застигає за 1-у хвилину, з часом не жовтіє і практично не втрачає своїх початкових якостей. У порівнянні з силіконовим герметиком «рідкий пластик» володіє одним недоліком: більшою вартістю.

3.Неправільний монтаж підвіконня, або откосу.

Якщо щілина є наслідком неправильної установки откосу (підвіконня), про що свідчитимуть явні перекоси цих елементів, за допомогою «рідкого пластику», або герметика, дану проблему ви не вирішите - необхідно заново встановлювати откос (підвіконня).

проблема

Не закривається стулка вікна.

Можливі причини та способи усунення

Щоб уникнути виникнення даної проблеми, починаючи з моменту установки вікна, необхідно стежити за тим, щоб всі рухомі частини регулярно піддавалися змащуванню і антикорозійній обробці. Якщо така несправність все ж виникла, необхідно встановити конкретний елемент (ділянку), через який вікно не закривається, і вирішувати проблему безпосередньо з ним.

Ось найпоширеніші причини, через які вікно не закривається:

- фурнітура низької якості (або розбовталися кріпильні болти). В даному випадку необхідно замінити фурнітуру на більш якісну (підтягти болти);

- петлі вийшли з ладу;

- стулка чіпляє нижню (бічну) частину рами, через що для відкриття вікна стулку доводиться постійно піднімати;

- вікно провисає на одній з петель - таку проблему необхідно усунути шляхом установки блокувальника помилкового відкриття. Даний елемент не дозволяє вікну відкриватися в відкидному положенні.

До цієї проблеми необхідно поставитися серйозно, оскільки найчастіше вікно, що не закривається, є передвісником виходу з ладу стулки вікна, що призводитье до набагато більших фінансових витрат. Відзначимо, що практично всі описані вище причини, через які закривати вікно не виходить, самостійно усунути практично неможливо - для цього вам буде потрібно викликати кваліфікованого майстра, який гарантовано усуне причину несправності.

проблема

Вікно не відкривається.

Можливі причини та способи усунення

Основними причинами, через які неможливо відкрити вікно, також як і в разі неможливості його закрити, є тривала відсутність належного обслуговування, а також використання неякісної фурнітури (окремих елементів) пластикового вікна.

1. Зламалась віконна ручка. В цьому випадку пластину, розташовану біля основи ручки, слід повернути за годинниковою стрілкою - вікно відкриється легко. Після того, як вікно відкрилося, необхідно придбати і встановити нову ручку, по можливості, хорошої якості. Повторно використовувати стару ручку категорично не рекомендується.

2. Під час відкривання ручка дуже туго повертається. Для усунення цієї несправності досить змастити петлі, і в подальшому (як було сказано вище) приділяти належну увагу догляду за вікном. Як мінімум - регулярно змащувати рухомі елементи.

3. Вікно заклинило.

Дана проблема може бути викликана кількома причинами:

- відбулася деформація стулок вікна;

- до рухливих елементів потрапили частинки бруду (сміття);

- заклинило фурнітуру.

Якщо заклинювання ручки сталося через неправильне (надто сильне) натискання, слід сильно притиснути стулку вікна до його верхньої частини, після чого повернути в горизонтальне положення. Якщо навіть після цього відкрити вікно не вдалося, необхідно скористатися послугами майстра.

Якщо заклинювання сталося через спрацювання блокувальника, необхідно ознайомитися з маркуванням фурнітури, встановленої на вікні. Якщо на ручці присутній напис AUBI, слід знайти пластину з розташованою на ній пружиною. Пружину потрібно притиснути до ущільнювача, після чого здійснити поворот ручки - розташування стулки при цьому має бути вертикальним. На всіх інших річках є язичок, його слід притиснути, після чого виконати поворот ручки. Найчастіше дана проблема виникає, якщо ви занадто різко переводите віконну ручку з одного положення в інше.

4.Прокручується ручка, через що неможливо відкрити вікно.

Іноді віконна ручка прокручується, однак при цьому не спрацьовують цапфи. Перш за все, необхідно перевірити, чи справна сама ручка: для цього на зворотному боці стулки необхідно зняти ручку і поставити на місце не працюючою. Якщо після цього вікно відкривається, ручку необхідно замінити, якщо ж ні - проблеми в центральному замку, без втручання майстра не обійтися.

проблема

Через ділянку вікна, що знаходиться між нижньою і верхньою петлями в приміщення потрапляють потоки повітря і сторонні звуки.

Дана проблема характерна тим, що потрапляння повітря відбувається в закритому положенні вікна з поворотної стулки, з відрізка між петлями, а при натисканні по центру стулки, повітря перестає потрапляти в приміщення.

Можливі причини та способи усунення

1. Відсутній середній притиск, або встановлений притиск занадто слабкий, щоб забезпечити щільне прилягання. Дана проблема усувається шляхом установки (заміни) притиску.

2.Причиною продування може бути неякісний ущільнювач, в такому випадку рішення очевидне - необхідно міняти ущільнювач.

3.Відбулося порушення вертикальної геометрії рами, або стулки. Найсерйозніша з усіх причин. У більшості випадків необхідно міняти раму (стулку).

Відзначимо, що непідготовленій людині відрізнити самостійно, за якою саме з описаних вище причин у вас відбувається потрапляння повітря всередину приміщення, практично неможливо. Тому, для усунення даної проблеми рекомендується викликати фахівця.

проблема

Підвіконня закріплене ненадійно, при установці на нього предметів відбувається зміщення (розгойдування).

Практично в кожному будинку на підвіконня доводиться навантаження: хтось обмежується декількома горщиками з квітами, а хтось ставить на підвіконня побутову техніку. У будь-якому випадку правильно встановлене підвіконня ні в якому разі не повинне «грати». Якщо ж це сталося, дану проблему необхідно усувати, інакше незабаром ваше вікно може залишитися взагалі без підвіконня, що негативно позначиться на міцності всієї віконної конструкції, а також призведе до додаткових теплових втрат.

Можливі причини та способи усунення

Як і більшість інших несправностей, пов'язаних з експлуатацією пластикових вікон, основною причиною «розхитаного» підвіконня найчастіше є його неякісна установка.

1.Підвіконня було встановлене на монтажну піну - це є найбільш поширеною причиною «хиткого» підвіконня. Усунути проблему самостійно дуже просто: внизу забирається стара монтажна піна, замість неї лягає будівельна суміш.

2. Підвіконня «відходить» від вікна. У такій ситуації слід виконати вимірювання відстаней, на які підвіконня відійшло від вікна, після чого встановити його таким чином, щоб край підвіконня знаходився трохи під конструкцією вікна. Знизу потрібно обов'язково зміцнити підвіконня шляхом нанесення під нього будівельної суміші. Часто в такому випадку необхідна заміна підвіконня на нове, проте точно визначити це під силу лише фахівцеві

3.Окремої уваги заслуговує зміцнення підвіконня, розташованого на лоджії. Завдяки специфічному розташуванню (на вулиці і всередині приміщення одночасно), таке підвіконня схильне до впливу перепадів температур, що негативно впливає як на саму конструкцію, так і на з'єднувальні елементи, за допомогою яких таке підвіконня кріпиться. Тому, навіть для установки на таке підвіконня невеликих предметів, його зовнішню частину слід зміцнити за допомогою будівельного розчину і / або металевої рами. Правильно виконати таке зміцнення здатний тільки майстер.

проблема

Неправильне регулювання притиску стулки вікна.

Регулювання притиску пластикових вікон є затягування, або ослаблення посадочних і регулювальних гвинтів. Під час установки нових вікон здійснюють первинне регулювання фурнітури, однак через деякий час віконна фурнітура, через часте використання, може давати збої, що і зумовлює необхідність періодичного регулювання притиску стулок вікна. Також регулювання притиску стулок необхідно під час переходу на зимовий, або літній режим використання вікон.

Можливі причини та способи усунення

Влітку притиск необхідно послабити, завдяки чому ручка буде відкриватися легше. Через те, що влітку вікна відкриваються і закриваються набагато частіше, ніж взимку, така проста операція дозволить в кілька разів збільшити термін служби вікна.

Взимку притиск потрібно затягнути, завдяки чому стулки будуть більш щільно прилягати до рами, забезпечуючи кращу ізоляцію від вулиці.

Корекція стулок вікна може виконуватися в трьох площинах, тому без відповідних навичок правильно здійснити дану операцію вкрай складно.

проблема

Пластикові вікна недостатньо захищені від злому.

Можливі причини та способи усунення

Відомо, що найчастіше піддаються пограбуванням приміщення, що знаходяться на 1-му і останньому поверхах будівель. Тому, щоб убезпечити свій будинок від непрошених гостей, необхідно обладнати пластикові вікна додатковим захистом, адже саме по собі таке вікно здатне затримати зловмисників всього на 20-30 секунд.

Сьогодні найбільш поширеними способами захисту пластикових вікон від злому є установка захисних решіток та ролет. Однак, кожен з них має деякі недоліки: на підняття / опускання ролет необхідно витрачати чимало часу, та й у квартирі вони будуть виглядати недоречно. Металеві решітки, або віконниці, виглядають теж не особливо естетично. Тому ми розглянемо ще декілька варіантів, які допоможуть зміцнити ваше пластикове вікно.

1.Укріплення скла

Існують два варіанти: нанесення на скло спеціальної захисної плівки здатне витримувати сильні удари, або установка броньованого скла. Відзначимо, що установку броньованого скла необхідно планувати перед установкою вікон, оскільки таке скло має набагато більшу вагу, ніж звичайне скло.

2.Установка фурнітури

Фурнітура є не менш важливим елементом безпеки вашого вікна, ніж скло. Існує спеціальна фурнітура проти злому, правильно підібрати і встановити яку під силу тільки кваліфікованим фахівцям. Так, останнім часом все більшою популярністю користуються ручки з ключами, протизламні механізми (пристрої), а також спеціальні запірні грибоподібні цапфи, завдяки яким виключається можливість віджимання стулки вікна від рами.

Необхідно пам'ятати, що будь-яке, навіть саме захищене вікно, зламати можливо. Проте, якщо грабіжник не може його розкрити протягом 5-10 хвилин (саме це і є метою всіх захисних пристосувань для вікон), в переважній більшості випадків зловмисник відмовляється від своїх планів, і відправляється шукати здобич легше.

проблема

На вікнах з'явився грибок.

Грибок - явище не тільки неприємне, але і небезпечне, оскільки він пагубно впливає на здоров'я людей, а також мікроклімат всередині приміщення.

Можливі причини та способи усунення

Основними причинами появи грибка є відсутність вентиляції, гідроізоляції, висока вологість, а також неправильна установка світлопрозорих конструкцій. Тому встановлювати такі конструкції повинні виключно професіонали, оскільки правильно встановити гідроізоляцію самостійно практично неможливо. Також слід подбати і про наявність кухонної витяжки: вся волога, що з'являється під час приготування їжі, осідає на вікнах, сприяючи появі грибка. Не слід забувати і про регулярні провітрювання приміщень.

Якщо ж грибок у вас все ж з'явився, необхідно:

- всі місця, де з'явився грибок, обробити антисептиками, особливо ретельно - шви;

- провітрювати приміщення не рідше 2-х разів на добу;

- стежити за тим, щоб усередині приміщення завжди було тепло і сухо.

проблема

Ущільнювач вікон доводиться дуже часто міняти
.

Можливі причини та способи усунення

Основною причиною, яка веде до погіршення властивостей ущільнювача (відповідно, і характеристик всієї віконної конструкції) є відсутність догляду. Так, середній термін служби ущільнювача без догляду становить 3-5 років, при цьому ущільнювач, який регулярно очищали і змащували, прослужить близько 15 років. Звичайно, багато що залежить від умов, в яких експлуатується віконна конструкція, проте в будь-якому випадку термін служби віконних ущільнювачів при регулярному догляді буде в кілька разів більше. Нижче ми перерахуємо кілька рекомендацій, які стануть в нагоді для правильного догляду за ущільнювачем.

1.Змащувати ущільнювач рекомендується не менше 1 разу на рік, чим більше - тим краще.

2.Якщо ви не здійснювали догляд за ущільнювачем з моменту установки пластикового вікна (більше 3-4 років), навіть щоденне змазування не поверне йому початкових якостей. Такий ущільнювач слід замінити.

3.Ідеальним засобом для догляду за віконним ущільнювачем є спрей для гуми і пластика, який можна придбати в будь-якому магазині автозапчастин.

наші новини

29-12-2022 - Графік роботи у новорічні свята

31.12.22 - 3.01.23 - вихідні; 4-5.01.23 - працюємо; 6.01.23 - 8.01.23 - вихідні.

23-12-2021 - График работы в новогодние праздники

Дорогие друзья! Поздравляем вас с Новым годом и Рождеством Христовым! Хотим пожелать вам 

10-12-2019 - График работы в праздничные дни

Дорогие друзья, поздравляю вас с Новым 2020 годом! Желаем вам

Останні відгуки

Хочу сказать большое спасибо мастеру Николаю

Добрый день. Хочу сказать большое спасибо мастеру Николаю за ремонт окна. Обращаюсь в вашу компанию

Тарас Іванович

Доброго дня, панове! Років за 2 в мене стоять пластикові вікна в квартирі, але з настанням холодів

Спасибо ребятам, что не заставили нас долго мерзнуть!

Спасибо ребятам, что не заставили нас долго мерзнуть! На их работу приятно даже смотреть. Работают

Що ми ремонтуємо