Вибрати мову:
м. Київ Дарницька пл. 1 Подивитись на карті

Реставруємо дерев'яні вікна самостійно

ремонт дерев'яних вікон

Коли вікна мають дерев'яну основу, то їх доводиться досить часто ремонтувати. Все тому, що перепади температури і вплив сонця, снігу і дощу сильно позначаються на їх терміні експлуатації. Зсередини дерев'яні вікна часто можуть пітніти, тому утворюється конденсат, який поступово стікає по склу у вигляді крапельок води. Через це вікно внизу гниє, фарба відшаровується, і шипові з'єднання вже не має колишньої міцності. Це вірна ознака того, що вашим дерев'яних вікнам потрібен ремонт, а щоб заощадити трохи грошей, бажано зробити його своїми руками. Про це наша стаття.

При проведенні регулярних профілактичних робіт, які, до речі, можна проводити самостійно, оновлення захисного шару відбувається за рахунок свіжої фарби, коли ретельно фарбується рама - це в разі, якщо процес руйнування не сильно серйозний. Але якщо він не був вчасно зупинений, тоді обов'язково потрібен капітальний ремонт. Після руйнування локальних ділянок цвіллю, слід прибрати  частини і зашпаклювати проблемну ділянку, а потім зафарбувати фарбою. Якщо місце пошкодження - значне, то можна відремонтувати її шляхом додаткової вставки нової деревини.

При цьому можна виділити два основних моменти при ремонті дерев'яних вікон і їх елементів, це - поразка рами грибком і сильне розхитування вузлів віконної рами.

Ремонт шипових з'єднань віконної рами

Для проведення таких робіт своїми руками обов'язково знадобиться електродриль, сучасна рамна струбцина, стамеска, водостійкий клей і дерев'яні підкладки.

Практично всі дерев'яні вікна мають шипові з'єднання. Коли відбувається деформація деревини і її всихання, то спостерігаються серйозні зміни, які допомагають рамі втрачати свою колишню міцність. Вона поступово провисає, її форма порушується, і замість прямокутної вона стає злегка увігнутою. Щоб правильно прибрати дефект, який утворився на поверхні, необхідно раму обов'язково зняти і щільно склеїти. Місця стику притиснути, щоб краще схопилися, в цьому хорошим помічником буде рамна струбцина.

При прямому шиповому з'єднанні кутову форму можна повністю закріпити за допомогою штифтів. З цією метою робиться необхідного діаметру отвір, який буде проходити через шип в кутах, і вже потім необхідно вставити туди штифти, неабияк змащені клеєм. Як тільки клей схопиться, той кінець, що стирчав - повільно і акуратно спилюють.

Видалення гнилі та грибків з деревини

Необхідні інструменти для самостійного ремонту: рамна струбцина, шило, рубанок, кисть і шпатель, тепловентилятор, електродриль. Зі спеціальних засобів знадобляться ті, які допомагають в боротьбі з цвіллю, шліфувальна шкурка, шпаклівка - дрібна і середня.

 

Грибок сильно руйнує деревину, вражає підвіконня і зазвичай нижню частину рами. Саме в цих місцях дуже часто може накопичуватися вода і пар. Запотівання вікон також призводить до руйнування підстав рами по кутах. При своєчасному виявленні пухких ділянок, їх цілком можна виправити, і для цього знадобляться лише розчин для боротьби з грибковими утвореннями і шпаклівка. Але якщо все вже запущено і гниль занадто сильно роз'їла дерево, то це зажадає екстрених заходів і заміни частини рами на дерев'яний брусок. Звичайно, в ідеалі можна просто поставити нове вікно, але якщо ви не маєте такої фінансової можливості, то вихід можна знайти в частковій заміні пошкодженої ділянки.

Щоб цвіль назавжди покинула ваш будинок, і ніколи не заводилася, потрібно використовувати засоби «Антіплесень» і «Антигрибок» не тільки від однієї фірми, але можна спробувати і різних виробників іноземного та вітчизняного виробництва.

«Антіплесень» містить в своєму складі зазвичай велику концентрацію хлору, який добре вбиває всі відомі види цвілі. Можна зустріти і інші препарати, які мають особливі фунгіцидні властивості і їх використовувати. Якщо вирішите обробляти деревину самостійно, не забувайте про заходи безпеки при контакті з концентрованою хімією. Захищайте свої очі, легені і після використання хімічних складів провітрюйте приміщення. Якщо вам не вдалося купити професійний засіб боротьби з цвіллю, то використовуйте мідний купорос.

Щоб повністю усунути будь-які механічні пошкодження, пов'язані з руйнуванням деревини в рамах, коробках або на підвіконнях, слід використовувати популярну водостійку шпаклівку по дереву. Вона надійна, з нею зручно працювати і її часто застосовують через доступність і свої антибактерицидні властивості.

Найміцнішими вважаються епоксидні шпаклівки, вони добре себе зарекомендували, зовсім не кришаться згодом, після висихання не утворюються товстих ліній розломів. Такі шпаклівки необхідно наносити дуже тонким шаром вони можуть забезпечити малу усадку, а після висихання можна не турбуватися в їх надійності. До того ж дана епоксидна шпаклівка має відмінну водостійкість.

Якщо все, що тут написане здалося вам дуже складним або не вартим такої кількості зусиль, то рекомендуємо вам не робити реставрацію дерев'яних вікон самостійно, а просто замінити старі вікна, на сучасні дерев'яні вікна зі склопакетами.

наші новини

29-12-2022 - Графік роботи у новорічні свята

31.12.22 - 3.01.23 - вихідні; 4-5.01.23 - працюємо; 6.01.23 - 8.01.23 - вихідні.

23-12-2021 - График работы в новогодние праздники

Дорогие друзья! Поздравляем вас с Новым годом и Рождеством Христовым! Хотим пожелать вам 

10-12-2019 - График работы в праздничные дни

Дорогие друзья, поздравляю вас с Новым 2020 годом! Желаем вам

Останні відгуки

Хочу сказать большое спасибо мастеру Николаю

Добрый день. Хочу сказать большое спасибо мастеру Николаю за ремонт окна. Обращаюсь в вашу компанию

Тарас Іванович

Доброго дня, панове! Років за 2 в мене стоять пластикові вікна в квартирі, але з настанням холодів

Спасибо ребятам, что не заставили нас долго мерзнуть!

Спасибо ребятам, что не заставили нас долго мерзнуть! На их работу приятно даже смотреть. Работают

Що ми ремонтуємо