Ремонт балконних ПВХ дверей
Величезна популярність металопластикових виробів цілком обгрунтована: надійні, зручні в експлуатації і порівняно недорогі - всі ці якості роблять вироби з пластику надзвичайно популярними серед співвітчизників. Також, знаючи термін служби пластику, з якого виготовляються сучасні ПВХ вироби (в більшості випадків виробник гарантує термін служби близько 50-років), більшість покупців впевнені, що про проблеми з експлуатацією можна забути. Проте, вироби з ПВХ, особливо ті, що піддаються регулярним (нехай і невеликим) навантаженням, періодично виходять з ладу. Перш за все, це обумовлено неправильною установкою, заводським браком, недбалою експлуатацією і повною відсутністю належного догляду за ними. Тому сьогодні ми поговоримо про те, як виконати ремонт ПВХ балконних дверей своїми руками.
ПРИЧИНИ ВИХОДУ З ЛАДУ ПВХ ДВЕРЕЙ. ВАРІАНТИ РЕМОНТУ
алежно від того, які пластикові двері вийшли з ладу - балконні, міжкімнатні, або вхідні, ремонт пластикових дверей буде відрізнятися. Так, всі вищеназвані різновиди дверей можуть бути різних модифікацій: від використовуваної фурнітури (замків, петель,) до наповнення (склопакети, непрозорі сендвіч-панелі, і т.д.).
НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕН НЕСПРАВНОСТІ
1. Пошкодження поверхні профілю.
1.1. Якщо пошкодження неглибокі (подряпини), найкраще вирівняти поверхню за допомогою спеціального засобу, призначеного для очищення ПВХ.
1.2. У разі, якщо пошкодження досить глибокі (великі вм'ятини, або відколи), ремонт можна проводити за допомогою спеціального 2-х компонентного хімічного складу ПВХ, який нагадує шпаклівку.
2. Пошкодження склопакета (сендвіч-панелі - непрозорого пластикового наповнення).
У даному випадку ремонт полягає у вилученні пошкодженого елемента з його подальшою заміною на новий.
3. Пластикові двері неможливо відкрити або закрити, або двері під час відкривання (закривання) чіпляються.
Найчастіше причинами таких несправностей є провисання петель, або знос фурнітури. У більшості випадків такі несправності легко усуваються шляхом регулювання вузлових елементів за допомогою ключів-шестигранників.
4. Розбовталася, або пошкоджена дверна ручка.
Спочатку необхідно переконатися, яка з двох вищеназваних причин має місце - в деяких випадках для цього доведеться провести ретельний огляд. Якщо ручка розбовталася, досить підтягти кріпильні болти, або поміняти прокладки, що прийшли до непридатності.
Заміна ручки, також є досить простим процесом - для цього досить відгвинтити 2-а кріпильні болти (у міжкімнатних дверей вони найчастіше розміщуються під декоративними накладками біля основи ручки), встановити нову ручку, вкрутити болти назад.
Якщо вийшла з ладу ручка фасадних дверей, замінити її самотужки буде трохи складніше, однак, принцип зберігається: зняти стару ручку, на місце, що звільнилося, встановити нову. Відзначимо, що в обох випадках нова ручка обов'язково повинна бути однакової системи зі старою.