Регулювання фурнітури пластикових вікон в режим зима/літо
Пластикові вікна, замінивши традиційні конструкції в дерев'яних рамах, істотно полегшили життя домогосподаркам. Тепер не треба кожну осінь закладати щілки поролоном і заклеювати плівкою. Але з часом навіть самій надійній віконній конструкції потрібна деяка профілактика. Тому вікна ПВХ можуть вимагати регулювання в деяких випадках:
- Стулка вікна провисла і при закритті зачіпляє раму;
- З вікна дує із-за поганого прилягання стулки до рами;
- Зламана ручка;
- Ручку заклинило, її важко провертати;
- Фурнітура не регулюється на сезон зима / літо.
Переведення пластикових вікон в режим "зима" потрібно при похолоданні. У цей час зазвичай легко відчувати потік холодного повітря, незважаючи на герметичність конструкцій. Тому краще не очікувати наступу морозів, а перевести віконну фурнітуру в цей режим заздалегідь. А з приходом тепла перевести, навпаки, на літній режим.
Якщо у вас виникли проблеми, або ви не знаєте як це зробити, сміливо звертайтеся в нашу компанію. Наша фірма надає послуги ремонту металопластикових вікон та віконної фурнітури поряд з іншими видами робіт. Також можна придбати фурнітуру для пластикових вікон в роздріб.
Регулювання пластикових вікон необхідно в зв'язку з таким фактом: влітку вентиляція просто необхідна, щоб провітрювати приміщення через проміжок, який утворюється через не щільне прилягання рами до стулки. Взимку холодне повітря буде вихолоджувати приміщення, тому проміжок зовсім не потрібен.
Відрегулювавши фурнітуру в режим «зими», можна домогтися щільного притиску стулки до рами, що виключить втрати тепла.
Регулюванню на зиму піддаються пластикові вікна, оснащені спеціальними ексцентриками, які знаходяться в стулці збоку. При наявності в ексцентрику, що має форму овалу, отвору для викрутки або шестигранника ,можна спробувати перевести вікно в режим літо /зима.
Але є деякі особливості в цьому процесі. Дуже обережно слід ставитися до регулювання в режим зими нового виробу.
Використання максимального притиску взимку може значно збільшити навантаження на ущільнювач, який може бути навіть пошкоджений. Тому, щоб завчасно не довелося замовляти ремонт пластикових дверейабо вікон, до цього нюансу потрібно поставитися серйозно.
Якщо вікно не перший сезон в експлуатації, цей факт не важливий, так як ущільнювач вже не володіє великою пружністю. Хоча не слід максимально притискати ущільнювач в будь-якому випадку, через можливість матеріалу зберегти деформацію і не повернутися до початкового стану.
При настанні теплої погоди з закінченням опалення навантаження на ущільнювач слід послабити, перейшовши на режим «літа». Правда, влітку вікна і так часто відкриті, що звільняє ущільнювач від зайвого навантаження.
Деякі виробники передбачають так зване положення «осінь-весна», при якому стулки притискаються досить щільно, але без зайвих зусиль.
З кожним роком при переході на зимовий режим доведеться збільшувати ступінь притиску через поступову деформацію ущільнювача. Але регулювання пластикового вікна літо / зима дозволяє не тільки зберегти тепло в будинку взимку, а й збільшити терміни експлуатації виробу.