Як відрегулювати пластикове вікно самостійно
Регулювання пластикових вікон не можна назвати складним, або надзвичайно специфічним заняттям - за великим рахунком, все регулювання ПВХ вікон зводиться до підкручування шурупів і підтягування прокладок. Однак, щоб правильно обслужити пластикове вікно самому, необхідно знати, які шурупи необхідно підкручувати при виникненні різних проблем і деякі інші особливості. В іншому випадку ви ризикуєте завдати більше шкоди, ніж користі. Сьогодні ми розповімо, як регулювати пластикові вікна при виникненні різних несправностей, враховуючи всі особливості ПВХ конструкцій.
ЩО І ЯК МОЖНА РЕГУЛЮВАТИ В ПЛАСТИКОВИХ ВІКНАХ
До регулювання вікон необхідно підготуватися - крім звичного «домашнього» набору інструментів, знадобиться 6-ти гранний 4-х міліметровий ключ. Щоб це заняття не приносило проблем, а також для підтримки конструкції в працездатному стані, фурнітуру необхідно змащувати як мінімум раз на рік. Для змащення рекомендується користуватися машинним маслом, спеціальними маслами, аерозольними мастилами, наприклад - ВД-40. Перед змащуванням всі елементи вікон необхідно ретельно очистити від пилу і бруду.
РЕГУЛЮВАННЯ НИЖНІХ ПЕТЕЛЬ В ГОРИЗОНТАЛЬНОМУ НАПРЯМКУ
При необхідності відсунути петлю від стулки, ключ потрібно обертати проти годинникової стрілки (далі - ПрГС), завдяки чому стулка трохи опуститься вниз (рис. 1). При відкритому вікні регулювання нижніх петель виконують всередині приміщення, при закритому - зовні; процес регулювання однаковий в обох випадках. Дане регулювання дозволяє зрушити стулку щодо рами і усунути перекіс.
РЕГУЛЮВАННЯ ВЕРХНІХ ПЕТЕЛЬ В ГОРИЗОНТАЛЬНОМУ НАПРЯМКУ
Обертаючи ключ за годинниковою стрілкою (далі - ЗГС), стулка буде притягатися до петлі, при цьому вікно підніметься на 2-3 мм (рис. 2).
РЕГУЛЮВАННЯ НИЖНІХ ПЕТЕЛЬ У ВЕРТИКАЛЬНОМУ НАПРЯМКУ
Ключ вставляють під ковпачок, що прикриває нижню петлю. Обертанням ключа ЗГС вікно піднімається, ПрГС - опускається. Шляхом регулювання нижніх петель можна усувати вертикальні скоси рами до 2-х мм (рис. 3).
РЕГУЛЮВАННЯ СТУЛКИ
Даний тип регулювання виконується за допомогою ексцентриків, розташованих по периметру ПВХ вікон: здійснюючи поворот ручки, ексцентрики повинні засуватися за контури притискних майданчиків, які також розміщені по периметру вікон. Відрегулювати притиск можливо в обидві сторони в межах 0,8 мм.
Повертаючи ексцентрики ЗГС, притиск вікна до рами збільшується; при затягуванні ексцентриків вправо - притиск зменшується. Ступінь притиску визначається за допомогою спеціальної риски, нанесеної на ексцентрики: коли риска спрямована в бік ущільнювача, стулка буде сильно притиснута до рами; якщо риска спрямована на зовнішню сторону, це означає, що стулка притиснута слабо (рис. 4). Обертання ексцентриків виконують за допомогою плоскогубців, або відповідного гайкового ключа. Також для регулювання притиску можуть використовуватися спеціальні пластини, розташовані на стулках.
Відзначимо, що рівень притиску необхідно регулювати залежно від пори року - влітку притиск послаблюють, взимку - підсилюють.
РЕГУЛЮВАННЯ ПРИТИСКУ НИЖНІХ ПЕТЕЛЬ
Регулювання цього типу притиску можливо як однієї петлею, так і обома - все залежить від встановленої на вашому вікні фурнітури (рис. 5). При регулюванні петель спочатку знімається ковпачок, після чого кріпильний болт обертають в необхідну сторону.
РЕГУЛЮВАННЯ ПРИТИСКУ ВЕРХНІХ ПЕТЕЛЬ
Таке регулювання можливе (рис.6) тільки при відкинутому положенні стулок, при цьому раму слід обов'язково утримувати вручну, оскільки в даному випадку її буде утримувати лише нижня петля.
На деяких ПВХ вікнах встановлюються блокиратори (у вигляді важеля, або кліпси), які не допускають відкидання відкритих стулок. В даному випадку, для відкидання відкритого вікна потрібно встановити ручку в режим провітрювання, одночасно натиснувши блокіратор.